Październik 2017 Wytwarzanie pięknych ozdób z bibuły

Na spotkaniu w październiku panie ze stowarzyszeń uczyły się wykonywania kwiatów z krepiny i bibuły oraz obejrzały piękne rękodzieła wykonane różnymi technikami.

Październik 2017 Pogłębianie wiedzy o miejscowych tradycjach

W październiku uczestnicy projektu obejrzeli dwie prezentacje. Jedna przybliżyła „Obchody Sobótkowe”, druga „Wyposażenie domu wiejskiego”.

Sierpień 2017 Wspólna wystawa prac rękodzielniczych na dożynkach 2017

Podczas Festynu Dożynkowego w Starej Błotnicy panie ze stowarzyszeń działających na terenie gminy zorganizowały wystawę. Składała się ona z wykonanych przez nie prac rękodzielniczych.

Czerwiec 2017 Pokaz obrzędu „Ubieranie kapliczki przydrożnej”

W czerwcu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Błotnicy pokazany został obrzęd „Ubieranie kapliczki przydrożnej”.

Czerwiec 2017 Wycieczka w rejon Gór Świętokrzyskich

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Wsi Pierzchnia i Jakubów „Pierzchnianka” w ramach realizacji projektu „Tradycyjna Integracja” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie „Koalicja dla Młodych” Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej, zorganizowało 6 czerwca 2017 roku wyjazd w region Gór Świętokrzyskich.

Sierpień 2015 Dożynki w Gminie Radzanów

30 sierpień 2015 roku wzięliśmy udział w dożynkach w gminie Radzanów. Członkinie Stowarzyszenia kontynuowały zbiórkę na rzecz budowy domy dla Pani Teresy i jej dzieci.

Sierpień 2015 Dożynki Gminy Stara Błotnica

23 sierpnia 2015 roku odbyły się w naszej gminie dożynki. Członkinie Stowarzyszenia wykonały wieniec dożynkowy.

Maj 2015 Piknik Rodzinny

10 maja 2015 r. odbył się organizowany przez „Pierzchniankę” Piknik Rodzinny. Impreza miała na celu integrację wsi Pierzchnia i Jakubów.

Marzec 2015 Dzień Kobiet

W szczególnym dla wszystkich kobiet dniu nasze Stowarzyszenie zorganizowało wieczór z regionalnymi potrawami przygotowanymi przez członkinie Stowarzyszenia.